Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

 

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 

MADDE 1 – KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

 

MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

 

Unvan             : PHIXI Teknoloji ve DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Adres           : Tahtakale Mahallesi Tahtakale Caddesi Tahtakale Ticaret Merkezi, D:No: 18/109, 34116 Fatih/İstanbul

Telefon            : +90 212 909 10 50

Mail                 : [email protected]

 

MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLER

 

         Müşteri olarak www.phixi.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişinin üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

         Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerinden oluşmaktadır.

 

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

 

4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.  sorumlu tutulamaz.

4.4 – PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ., sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. iletişim adresine ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekilleri olan Sanal Pos ile ödeme ve Havale yoluyla ödeme şekillerinden biri ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ödeme kartınızın bilgileri istendiğinde, bilgilerini vereceğiniz kartı kullanmaya tam yetkili durumda olmanız gerekmektedir. Kart, ödeme yapacağınız tutarda işlem için yeterli limite sahip olmalıdır.

4.7- PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8 – İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. iletişim kanallarını kullanarak faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

4.9-Sipariş etmek istediğiniz ürünü seçtiğinizde, daha önce gördüğünüz ya da duyduğunuz fiyatlardan bağımsız olarak, ödemeniz gereken toplam tutar, KDV, ya da gönderi ücreti (varsa) görüntülenecektir. Sitede aksi belirtilmediği takdirde, bütün tutarlar Türkiye Cumhuriyeti resmi para biriminde gösterilir. Madde 3.1 de belirtildiği üzere, bu sipariş ettiğiniz ürünün size teslim edilmesi için ödeyeceğiniz toplam tutardır.

4.10- Sipariş ödemelerinizi Kredi Kartınızla veya Havale yoluyla yapabilirsiniz. 

4.11 – Kullanıcılar, Bizden Sipariş ettikleri Ürünleri satın almak için sağladıkları bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu beyan ve kabul ederler.  www.phixi.com.tr,  bu bilgilerin doğrulanması için kimlik kontrolü yapma hakkını saklı tutar.

4.12 – Siteden sipariş vermeniz, siparişi bu Genel Kullanım Şartlarını kabul ederek verdiğiniz anlamına gelir. Her sipariş verişinizde bu Genel Kullanım Şartlarını incelemek sizin sorumluluğunuzdadır.

4.13 – Siparişiniz, sipariş onayını verene ya da, ilgili durumda, siparişi iptal edene kadar geçerliliğini korur.

4.14 – Siparişinizi kabul edene kadar size ürünleri sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Siparişin kabul edildiğinin açıkça belirtilmediği ya da sipariş onayı niteliği taşımayan herhangi bir iletişimimiz (e-posta, telefon, faks, sözlü vb.) siparişinizin onaylandığı anlamına gelmez ve sadece bilgilendirme niteliği taşır. Bu bilgilendirmede sipariş numarası ya da detaylarına dair içerik bulunabilir. Herhangi bir siparişinizi, herhangi bir sebeple (ör. stokta bulunmama) kabul etmeme hakkına sahibiz; benzeri durumlarda size alternatif bir ürün sunabiliriz, bunun için siparişi yeniden oluşturmanız gerekebilir.

4.15 – Siparişinizi kabul ettiğimizde, Satış Sözleşmesi akdedilmiş olur ve ürünleri size yasal olarak sağlama yükümlülüğümüz başlar. Sipariş kabulü ancak size e-posta ile ulaştırılacak Sipariş Onayı” bildirisinin tarafımızdan gönderildiği ve açıkça siparişinizi kabul ettiğimizi belirttiğimiz anda başlar. Bize ödemeyi önden yapma zorunluluğunuzu etkilemeksizin size faturayı siparişinizi aldıktan sonra herhangi bir zamanda gönderebiliriz. Siparişinizi kabul ettiğimiz ana kadar, siparişinizi işleme almama hakkımız saklı olduğu gibi, sizin de siparişinizi iptal etme hakkınız saklı bulunur. Sipariş kabulünüzden önce siz ya da biz siparişi iptal edersek, aldığımız ödeme kredi kartınıza ya da ödeme yaptığınız yöntemle size geri iade edilir.

4.16 – Siparişi verdikten sonra verdiğiniz siparişte bir yanlışlık olduğunu fark ettiğiniz anda hemen [email protected] adresine bilgi vermenizi rica ederiz. Ne yazık ki, siparişinizde belirteceğiniz güncellemelerin yapılabileceği garantisi verilememektedir.

4.17 – Size gösterilen fiyatın her zaman doğru fiyat olması için büyük çaba sarf etsek de, fiyat onayı ancak sipariş kabulümüzün bir parçası olarak gerçekleşir. Fiyatta herhangi bir değişiklik olduğunda, size güncel fiyatı bildirip, siparişinize devam etmek isteyip istemediğinizin teyidini alacağız.

4.18 – Satış Sözleşmesi sadece sipariş onayında sağlayacağımızı teyit ettiğimiz ürünler ile ilgilidir. Sipariş onayına dahil olmayan herhangi bir ürünü size sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

4.19 – Kullanıcılar, bize, vekilimize ya da siteye doğru, eksiksiz ve güncel bilgi sağlamakla yükümlüdür. Bilgi değişikliklerinin bize, vekilimize ya da siteye hemen bildirilmesi zorunludur.

 

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

 

5.1 – Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınız ilk 7 (yedi) iş günü içerisinde geçerlidir. 

5.2 – Kullanıcıların dikkat etmesi gereken konular;

Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. (Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.)
Faturasız ve kargo teslim tutanağı olmayan iadeler kabul edilmemektedir.
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
5.3 – Siparişleriniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolünden geçmektedir. Ancak üründen kaynaklanan herhangi bir kusur veya bozukluk olması durumunda iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde yapabilirsiniz.

Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

5.4 – Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak iade etmelisiniz.

İadenizin gönderimi:

 

MADDE 6 -TESLİMAT

 

6.1 –  www.phixi.com.tr sitesinden sipariş verdiğiniz ürünler, siparişte belirttiğiniz teslimat adresine edilecektir. Paketinizin kargo şubesinden teslim alınması seçeneği sunulmamakla beraber, belirtilen isimden başka bir kişiye ürünün teslimi halinde bizim herhangi bir sorumluluğumuz olmayacaktır.

6.2 – Sipariş verdiğiniz ürünler tedarik sürelerine göre farklı zamanlarda kargoya verilebilir. Tedarik sürecini takip eden en kısa sürede ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla belirtmiş olduğunuz adresinize kargolanır. Bu normal şartlarda uyguladığımız prosedür olmakla beraber, tedarik süreçlerinde gecikmeler yaşanabilir ve bu zamanlar farklılık gösterebilir. Bu gibi durumlarda size haber verme zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

6.3 – Siparişinizin kargo şirketine teslim edilmesini takiben, Site Kullanıcının kayıtlı e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı iletecektir.

6.4 – Siparişleriniz depomuzdan kalite ve hasar kontrolü yapıldıktan sonra çıkmakta olup, kargo şirketine hasarsız teslim edilmektedir. Sipariş ettiğiniz niteliği itibariyle taşıma sırasında zarar görebilecek ürünler ve diğer bütün alındılar için sipariş kargo görevlisi tarafından adresinize getirildiğinde dış paketi hasarlar için kontrol etmeniz ve böyle bir durumda hasar tespit tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanakta kullanılacak açıklamada açık şekilde ürünün teslimat sırasında kontrolünüzden geçtiği ve hasarlı olduğunun tespit edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Hasar tespit edilen ürünler, teslimatı yapan kargo şirketi kullanılarak [email protected] ulaştırılmalıdır. Eğer ifade edildiği şekilde bir tutanakla ürünün hasarını beyan etmezseniz, ürünü dış paketi itibariyle sağlam bir şekilde teslim aldığınız kabul edilir.

6.5 – Türkiye’nin çeşitli bölgelerine ve ürün kategorilerine göre teslim süresi değişebilmekle beraber siparişlerinizin en geç dört iş günü süresinde adresinize teslim edilmesi planlanmaktadır.

6.6 – Kullanıcı, teslimat süresinde yaşanabilecek gecikmeleri en aza indirmek için adres bilgilerini siteye doğru ve eksiksiz sağlamakla yükümlüdür. Adres bildirimi kaynaklı gecikmelerden site sorumlu değildir.

 

MADDE 7 -GENEL ŞARTLAR

 

7.1 – Kullanıcılar, www.phixi.com.tr sitesini gezmek için hesap açmak zorunda olmamakla beraber, Sipariş verebilmek için kullanıcı hesabı kaydı yapılması gerekmektedir. Kullanıcı kaydı ücretsiz ve çok kolay tamamlanabilen bir süreçtir.

7.2 – www.phixi.com.tr sitesinde yayınlanan hiç bir metin, açıklama, görsel veya resim www.phixi.com.tr izni olmadan kullanılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz ya da tekrar üretilemez.

7.3 – www.phixi.com.tr, sitede yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve diğer bütün bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

7.4 – Kullanıcıların işbu sözleşmede belirtilen yükümlülük ya da maddelere uymamaları durumunda, www.phixi.com.tr internet sitesinden hizmet almaları engellenebilir ya da üyelikleri iptal edilebilir.

7.5 – Kullanıcılar, işlemlerinden doğacak ihtilaflarda PHIXI TEKNOLOJİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.’ yi ticari defter ve bilgisayar kayıtlarının, HMK 193. Madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini şimdiden kabul ve beyan ederler.

 

MADDE 8 -İLETİŞİM

 

8.1 – Bize +90 212 909 10 50 no’lu Müşteri Hizmetleri ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. 

www.phixi.com.tr işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermeksizin tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.

www.phixi.com.tr sitesini kullanan ya da gezen kullanıcılar bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olurlar.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR